Hi there, I`m Elle and over 20 years my passion is to inspire, educate, motivate clients how to treat their body and mind in holistic way, how to be responsible for their own health. 

inspiration,

education,

motivation

do you wanna know more about me-read bellow

* everyBODY is original

* there is NO general plan to suit everyone

* will help you to find your FLOW

You can treat symptoms and find and cure the cause - it is up to you.

Each of us is original, therefore I`m fascinated with human body and love to move, movement is my expertise.

Over 20 years I inspire clients to rediscover the joy of movement as our bodies been designed to move,  not only feel good, but also to look great!

 Teaching/ Educating them how the correct posture and muscle engagment can release the pain, healt issues, prevent injuries, improove performance. 

Motivating them to understand a to listen to their bodies, how to harmonise Body&Mind, how to be responsible to achive their goals.

Discover and live your FLOW 

I`m Elle and I`m lucky enough to be able to do what I know,  my passion  and it`s fullfilling! Hope I`ll be able to do it forever!

More then half of my life I spent abroad-mostly by the beach, I have freedom, healthy and functional body, amazing family and friends, sun, nature around to recharge my batteries. I don't mind big cities either-of course shopping, restaurants;}mountains, snow, but mainly to have functional body I can rely on, without pain or any healthy issues-that satisfies me, makes me happy-endorphins....

My dream is to live by the seaside, in the winter going to the snow, be happy and healthy, feel alive and in love with life I creating!

                                         Yours to? Great! 

To have freedom and live by the seaside 

Díky "učení" jsem žila na Maledivách, v Thajsku, Emirátech, Novém Zélandu, Švýcarsku, v Indii na Goa, v Portugalsku, na Kypru, navštívila spousty dalších úžasných míst a mám klienty doslova po celém světe.

Jsem vděčná, ze mohu spolupracovat s luxusními 5*resorty a hotely (6 Senses, Soneva, One&Only, Waldorf Astoria) a pracovat s lidmi, o kterých se mi dříve ani nesnilo(Robert de Niro byl pro mě nej klient-s nohama na zemi a neskutečná osobnost).

Mezi mými klienty byli celebrity, modelky, herci,  politici, bussiness ikony, královské rodiny, profi sportovci, influenceři... učila jsem zaměstnance korporací, maminky před i po porodu, IT-ky, klienty po výhřezu ploténky, po extrémním zhubnutí,  péči o jizvy, poúrazové stavy, děti, seniory- prostě everyBODY a proto miluji co dělám.

Dnes své klienty učím, že naše těla jsou určena k pohybu, který potřebujeme a který léčí (pokud je prováděn v souladu s vaším tělem), že jejich postavení těla je klíčové pro cokoliv, co dělají. Pomáhám jim znovunalézt radost z pohybu tak, aby se nejen cítili, ale i vypadali dobře.

Vysvětluji, že nejsme jen fyzické tělo, ale máme i těla Emoční/ Energetické , Mentální/Rozumové a Spirituální/Duchovní a jak se s nimi dá pracovat. Uznávám holistický/celostní přístup. Jak žít zdravě a spokojeně-ve  flow, prostě jak se o sebe starat (self care) ve 21. století.

As favorite person of my husband says - Jim Rohn: “Look after your body”-as it`s the only place where you can live.

I`m practitioner, Instructor of many movement/sports activities (Pilates, Yogy, Aerial fitness, TRX, DNS, NKT, TPT and many many I studied physiotherapy, sport, biology, mindfullness, breathing , fascia and scars and many other things which i combined and connect with  Body&Mind. I`m fan of Biotensegrity-all is connected in our body, everything interacts with each other .

I`m not perfect and don't know everything, but I~m like a sponge-trying to absorb new knowledge, I`m keen on long life learning, neverending self improovment. I will try to help you as best I can, based on my knowledge, conscience and experience-hawk.

how it all started...

 I was born as Lenka {translation of my surname}Freedom and the freedom is my guide since childhood. As a hyperactive child I have been part of many sports clubs, groups, activities.

Následoval sportovní gympl, fyzio a  “tělák” na Fakultě Sportovních studií, kde jsme hned po promoci začala učit. Zůstala jsem skoro 7 let, do toho učila, školila v ČR i zahraničí, ale pořád to nebylo ono...

V roce 2010 jsem sebrala odvahu a poslala svůj životopis do Dubaje-dle slov kamarádky letušky ráje na zemi. Nabídli mi práci v luxusním resortu na Maledivách, kam jsem odjela-a tím se vše změnilo.

Zjistila jsem že se dá dělat co mě baví a nemusím být na jednom místě, seznámila se s manželem a začala učit pro resorty, studia, hotely, privátní klienty -žít a pracovat po celém světě, dělat co mě baví a dává mi smysl.

Nikdo neuměl pořádně vyslovit Lenka-byla jsem buď “Linka, nebo Lanka, nebo něco podobného, takže jsem začala používat své 2-hé jméno Elle-ono stačí L. a máte hned výslovnost”)

když začala pandemie....

Fungovalo to skvěle-2-3x za rok Emiráty{1-3měsíce}, 1x za rok resort, v létě klienti po Evropě- měla jsem svobodu a byla spokojená, jak vše funguje, jenže začala Corona... Z Emirátů jsem odletěla předposledním letadlem do Prahy, za manželem, ani na náš dům umoře už jsem se nedostala…nikdo nevěděl, co bude.

V dubnu 2020 jsem začala učit online pro studio v Abu Dhabi-trvalo, než jsme si na sebe s technikou zvykly, postupně se přidávali on-line klienti a pak jsem v létě mohla za manželem, k moři, naplánovala cestování a buch-na podzim se zase vše zhoršilo, časové posuny, žádna jistota tréninku a hlavně žádná vidina, že se to zlepší.

Do teď (květen 2021) nikdo pořádně neví kdy a jestli se vrátí zpátky “k  normálu”, ta nejistota a  nemožnost plánování budoucnosti=nic moc pro mě ...  Co jsem si ale neuvědomila je, že díky tomu jsem se naučila učit on-line-privátní ale i skupinové lekce.  Už mě neděsí Live na Instagramu( ikdyž to spadne, nebo se lekce neuloží), ZOOM je super a vlastně se mi líbí učit on-line-ušetří mi to spoustu času cestováním, přenášením vybavení, chystání jídla, oblečení apod.

Zvládla jsem pár kurzů, workshopů, naučila jsem se něco nového a měla čas na věci, které jsem odkládala na až…

 a dnes

Dnes po spoustě kurzů, zkušeností a hlavně vlastní praxe jsou mi více jasné souvislosti spojení Body&Mind, ikdyž je pořád co se učit. Věda jde neskutečně rychle dopředu, takže to co jsem já studovala ve 2004 je už dnes zastaralé a být “in”je neustálá práce na sobě a nekonečné studium.

Díky tomu mám velký přehled a znalosti z fitness, wellness, anatomie, fyziologie, biomechaniky, které souvisí s nastavením mysli, správným dýcháním a nastavením těla, reakcí na stress, spánkovými návyky a můžu program přizpůsobit klientovi na míru, protože každý jsme unikát a každému funguje něco jiného.

V privátních hodinach je to o individuálních potřebách klientů, ale video kurzy nabízí možnost si “namixovat” vlastní program, který vám bude vyhovovat.

Můj koncept je naučit vás, jak se o sebe starat po fyzické a psychické stránce, aby jste sami věděli, co vám vyhovuje, dát vám návod, ale jestli jej budete dodržovat je už na vás.

"Lide nekupují, co děláte, ale proč to děláte". Simon Sinek

Moje proč je, učit klienty že život vyžaduje pohyb a pohyb je život.

 co vám mohu nabídnout

Pokud chcete změnit své tělo, musíte pracovat i se svou myslí (a opačně). Ráda s vámi budu sdílet své náhledy různých forem, na základě vašich přání a potřeb vám pomůžu najít holistickou formu fitness a wellness, která bude nejvhodnější pro vás selfcare 21. století.

Ať už to jde o postavení vašeho těla, to, jak dýchate, chodíte, sedíte, rehabilitaci po zranění, uvolnění stresu aby tělo a mysl byly přirozeně v rovnováze a vy mohli naplno využít váš potenciál.

V přírodě je vše v pohybu nic není statické, žádný linearní pohyb-spíše spirály, vlny, žádné pravé úhly, takže aby i vaše tělo mohlo správně fungovat musíme respektovat přirozené zakřivení páteře, váš rozsah pohybu, nepřetahovat vazy, nepřeťěžovat zkrácené svaly apod.

 

věděli jste, že:

*pokud se vazy 1-nou natáhnou, tak už se "nesmrsknou" zpátky-obzvláště SI (sacroiliacální) spojení (nejsme žvýkačka, ani guma)

*že vaše dýchaní je o  spojení bránice a svalů beder a kýčlí {illiacus a psoas}, že pokud jsou vaše pomocné dýchací svaly zkrácené-nedochází vlivem nesprávné funkce bránice k nitrobřišnímu tlaku potřebnému k masáži vnitřních orgánů (vylučovací funkce) atd.

* jen 4% bolestí zad pochází z poškození meziobratlových plotének, 96% jsou jiné důvody

 

JSTE ODHODLANÍ ZAČÍT?!

Mrkněte na nabídku, nebo mě kontaktujte