Jmenuji se Elle Fernandes a už přes 20 let je mou vášní inspirovat, vzdělávat, motivovat klienty jak pracovat s jejich tělem a myslí holistickým-celostním přístupem, jak převzít zodpovědnost za své zdraví.

inspirace,

    vzdělání,

       motivace

a tohle je můj příběh

každý jsme originál-

neexistuje univerzální návod pro všechny

-ráda vám pomůžu najít ten váš

Můžete řešit symptomy a nebo najít a vyléčit / vyřešit příčinu- je to jen na Vás.

Každý jsme originál a proto mě fascinuje lidské tělo a miluji pohyb, který je mojí specializací.

Více než 20 let inspiruji klienty znovunalézt radost z něj, aby se nejen cítili, ale i vypadali dobře. Učím je,  jak díky správnému držení a  nastavení těla mohou zmírnit zdravotní potíže a bolesti, prevenci zranění, zlepšit výkon. 

Motivuji je k porozumění a naslouchání jejich tělu, sladění těla a mysli, jak převzít zodpovědnost k dosažení jejich cílů.

Objevte a žijte si své FLOW 

Jsem Elle a mám to štěstí, že dělám co umím, baví a naplňuje mě a doufám jěště bude! Skoro polovinu života jsem strávila v zahraničí-většinu u pláže, mám svobodu, zdravé a funkční tělo, úžasnou rodinu, sluníčko, přírodu kolem na dobíjení baterek. Baví mě ale i velkoměsta-njn nákupy a restaurace 🙂 hory a sníh a hlavně mít funční tělo bez bolesti, na které se můžete spolehnout-to mi dává pocit spokojenosti a štěstí-endorfiny...

Mým snem je žít u moře, jezdit v zimě za sněhem, být zdravá a spokojená, mít pocit, že žiji to, co chci!

                                               Váš taky? Super! 

Mít svobodu a možnost žít u moře

Díky "učení" jsem žila na Maledivách, v Thajsku, Emirátech, Novém Zélandu, Švýcarsku, v Indii na Goa, v Portugalsku, na Kypru, navštívila spousty dalších úžasných míst a mám klienty doslova po celém světe.

Jsem vděčná, ze mohu spolupracovat s luxusními 5*resorty a hotely (6 Senses, Soneva, One&Only, Waldorf Astoria) a pracovat s lidmi, o kterých se mi dříve ani nesnilo(Robert de Niro byl pro mě nej klient-s nohama na zemi a neskutečná osobnost).

Mezi mými klienty byli celebrity, politici, bussiness ikony, sportovci, influenceři... učila jsem zaměstnance korporací, maminky před i po porodu, IT-ky, klienty po výhřezu ploténky, po extrémním zhubnutí,  péči o jizvy, poúrazové stavy, děti, seniory- prostě everyBODY a proto miluji co dělám.

Dnes své klienty učím, že naše těla jsou určena k pohybu, který léčí (pokud je prováděn v souladu s vaším tělem), že jejich postavení těla je klíčové pro cokoliv, co dělají. Pomáhám jim znovunalézt radost z pohybu tak, aby se nejen cítili, ale i vypadali dobře.

Vysvětluji, že nejsme jen fyzické tělo, ale máme i těla Emoční/ Energetické , Mentální/Rozumové a Spirituální/Duchovní a jak se s nimi dá pracovat. Uznávám holistický/celostní přístup. Jak žít zdravě a spokojeně-ve  flow, prostě jak se o sebe starat (self care) ve 21. století.

Jak říká oblíbenec mého muže - Jim Rohn: “Starejte se o své tělo”-je to jediné misto, kde můžete žít.

Jsem instruktorka a lektorka spousty pohybových aktivit (např. Pilates, Yogy, Aerial fitness, TRX, DNS, NKT, TPT a spousty dalších) studovala jsem fyzioterapii, “tělák”, biologii, práci s mysli, dechem fascie a jizvy a spousty dalších věcí, které různě kombinuji v propojení Body&Mind

Nejsem perfektní a nevím vše, ale jsem jako houba-snažím se nasávat nové poznatky, baví mě se pořád učit a pracovat na sobě. Budu se vám snažit poradit jak nelépe umím podle mého vědomí, svědomí a na základě zkušeností-hawk.

a jak to všechno začalo...

Narodila jsem se jako Lenka Svobodová a ta svoboda mě provází od dětství. Jako hyperaktivní dítě jsem měla spousty kroužků a aktivit.

Následoval sportovní gympl, fyzio a  “tělák” na Fakultě Sportovních studií, kde jsme hned po promoci začala učit. Zůstala jsem skoro 7 let, do toho učila, školila v ČR i zahraničí, ale pořád to nebylo ono...

2010 jsem sebrala odvahu a poslala svůj životopis do Dubaje-dle slov kamarádky letušky ráj na zemi. Nabídli mi práci v luxusním resortu na Maledivách, kam jsem odjela-a tak se vše změnilo.

Zjistila jsem že se dá dělat co mě baví a nemusím být na jednom místě, seznámila se s manželem a začala učit pro resorty, studia, hotely, privátní klienty -žít a pracovat po celém světě.

Nikdo neuměl pořádně vyslovit Lenka-byla jsem buď “Linka, nebo Lanka, nebo něco podobného, takže jsem začala používat své 2-hé jméno Elle-ono stačí L. a mate hned výslovnost”)

když začala pandemie

Fungovalo to skvěle-2-3x za rok Emiráty{1-3měsíce}, 1x za rok resort, v létě klienti po Evropě- měla jsem svobodu a byla spokojená, jak vše funguje,jenže začala Corona, z Emirátů jsem odletěla předposledním letadlem do Prahy, za manželem, ani na náš dům umoře už jsem se nedostala…nikdo nevěděl, co bude. V dubnu jsem začala učit online pro studio v Abu Dhabi-trvalo, než jsme si na sebe s technikou zvykly, postupně se přidávali on-line klienti a pak jsem v létě mohla za manželem, k moři, naplánovala cestování a buch-na podzim se zase vše zhoršilo, časové posuny, žádna jistota tréninku a hlavně žádná vidina, že se to zlepší. Do teď nikdo pořádně neví kdy a jestli se vrátí zpátky “k  normálu”, ta nejistota a  nemožnost plánování budoucnosti me děsily. Co jsem si ale neuvědomila je, že díky tomu jsem se naučila učit on-line-privátní ale i skupinové lekce,  už mě neděsí Live na Instagramu( a kdy to spadne, nebo se lekce neuloží) a vlastně se mi líbí učit on-line-ušetří mi to spoustu času cestováním, přenášením vybavení, chystani jídla, oblečení apod. Zvládla jsem pár kurzů, workshop, naučila jsem se něco nového a měla čas na věci, které jsem odkládala na až…

 a dnes

Dnes po spouste kurzu, zkušenosti a hlavně vlastni praxe jsou mi vice jasné souvislosti spojeni Body&Mind, ikdyž je porad co se ucit. Veda jde neskutečné rychle dopředu, takže to co jsem ja studovala ve 2004 je uz dnes zastarale a byt “in”je neustala práce na sobe a nekonečne studium. Diky tomu mam velký přehled a znalosti z fitness, wellness, anatomie, fyziologie, biomechaniky, které souvisí s nastavením mysli, reakci na stress, spánkovým návykům a muzeu program přizpůsobit klientovi na míru, protože každý jsme unikat a na kazdeho funguje něco jineho.

V privatnich hodinach je to o individualnich potrebach klientu, ale video kurzy nabízí možnost si “namixovat” vlastni program, který vám bude vyhovovat. Muj koncept je naučit vas, jak se o sebe starat po fyzické a psychické stránce, aby jste sami vedeli, co vám vyhovuje, dat vám návod, ale jestli jej budete dodržovat je uz na vas.

Lide nekupuji, co delate, ale proc to delate. Simon Sinek

 co vám mohu nabídnout

Pokud chcete změnit své tělo, musíte pracovat i se svou mysli. Rada s vámi budu sdílet své náhledy různých forem, na zaklade vašich praní  a potřeb vám pomažu najít holistic¨kou formu fitness a wellness, která bude nejvyhodnejsi pro vas. At uz to je vase postaveni těla, to, jak dýchate, rehabilitace po zranění, uvolneni stresu aby tělo a mysl byly prirozene v rovnovaze.

{Program/trenink “na miru”, jak efektivne {established} nastavit/ propojit Body&Mind spojeni, aby jste mohli naplno využit vas potenciál. At uz chcete pracovat na svém tele, budete muset pracovat i se svou mysli.}

V prirode je vse v pohybu nic neni staticke, vetsinou jde o spiraly, vlny, zadny linearni pohyb, zadne prave uhly, takze aby I vase telo mohlo spravne fungovat musime respektovat prirozene zakriveni patere, nepretahovat vazy{1nou natahnou-SI-spojeni, tak uz se navrati zpatky}. Dychani spojeni branice a iliopsoasem{bedrokycelni svalu}.

.

Video kurzy zahrnuji ruzna temata-

Roll&Relax-uvolneni napětí v tele, lepší regenerace

Art of Breathing- peace s dechem, deceive techniky na uklidnění, aktivaci, soustředěni

Sound of Silence- ucim Deepak Chopras primordial sound meditation, kdy opakujete sanskrt mantry, které ovlivňují funkci mozku

Brazilian Body- Barre class-kombinace intervalového a silového tréninku která tvaruje tělo, ale nauci vas překonat komfortní zóny a limity

Feel your Feet- mam haluxy{vbocene palce}, 1 nohu operovanou 2007 a druha je pokusy kralik, kde ucim co cvičit, jakou obuv zvolit, co fungovalo me

 

Nabizim i Retreaty/pobyty po světe, kde se museti naplno věnovat sami sobe

Thajsko-klid a relax-yoga, pilates, SUP, thajske Masaze a užasne Thajska kuchyně,

Kypr- aktivace-treky, cvičení, more, autentické výlety a ochutnávky

Goa- klid a relax-yoga, pilates, ayurveda, more a Indicka kuchyne

Portugalsko-nature therapy-ocean, ruzna cviceni, aerial, TRX, surf, kola, dlouhé vycházky po plazich