Ahoj, jsem  Elle a už přes 20 let je mou vášní inspirovat, vzdělávat, motivovat klienty jak pracovat s jejich tělem a myslí holistickým-celostním přístupem, jak převzít zodpovědnost za své zdraví.

inspirace,

vzdělání,

motivace

chcete o mě vědět více- čtěte dál

    * každý jsme             originál

       * neexistuje                univerzální návod pro                všechny

           * ráda vám pomůžu  najít vaše                  FLOW a  to, co                  funguje pro vás

Můžete řešit symptomy a nebo najít a vyléčit / vyřešit příčinu- je to jen na Vás.

Každý jsme originál a proto mě fascinuje lidské tělo a miluji pohyb, který je mojí specializací.

Více než 20 let inspiruji klienty znovunalézt radost z něj, aby se nejen cítili, ale i vypadali dobře. Učím je,  jak díky správnému držení a  nastavení těla mohou zmírnit zdravotní potíže a bolesti, prevenci zranění, zlepšit výkon. 

Motivuji je k porozumění a naslouchání jejich tělu, sladění těla a mysli, jak převzít zodpovědnost k dosažení jejich cílů.

Objevte a žijte si své FLOW 

Jsem Elle a mám to štěstí, že dělám co umím, baví a naplňuje mě a doufám jěště bude! Skoro polovinu života jsem strávila v zahraničí-většinu u pláže, mám svobodu, zdravé a funkční tělo, úžasnou rodinu, sluníčko, přírodu kolem na dobíjení baterek. Baví mě ale i velkoměsta-njn nákupy a restaurace 🙂 hory a sníh a hlavně mít funční tělo bez bolesti, na které se můžete spolehnout-to mi dává pocit spokojenosti a štěstí-endorfiny...

Mým snem je žít u moře, jezdit v zimě za sněhem, být zdravá a spokojená, mít pocit, že žiji to, co chci!

   Váš taky? Super! 

Mít svobodu a možnost žít u moře

Díky "učení" jsem žila na Maledivách, v Thajsku, Emirátech, Novém Zélandu, Švýcarsku, v Indii na Goa, v Portugalsku, na Kypru, navštívila spousty dalších úžasných míst a mám klienty doslova po celém světe.

Jsem vděčná, ze mohu spolupracovat s luxusními 5*resorty a hotely (6 Senses, Soneva, One&Only, Waldorf Astoria) a pracovat s lidmi, o kterých se mi dříve ani nesnilo(Robert de Niro byl pro mě nej klient-s nohama na zemi a neskutečná osobnost).

Mezi mými klienty byli celebrity, modelky, herci,  politici, bussiness ikony, královské rodiny, profi sportovci, influenceři... učila jsem zaměstnance korporací, maminky před i po porodu, IT-ky, klienty po výhřezu ploténky, po extrémním zhubnutí,  péči o jizvy, poúrazové stavy, děti, seniory- prostě everyBODY a proto miluji co dělám.

Dnes své klienty učím, že naše těla jsou určena k pohybu, který potřebujeme a který léčí (pokud je prováděn v souladu s vaším tělem), že jejich postavení těla je klíčové pro cokoliv, co dělají. Pomáhám jim znovunalézt radost z pohybu tak, aby se nejen cítili, ale i vypadali dobře.

Vysvětluji, že nejsme jen fyzické tělo, ale máme i těla Emoční/ Energetické , Mentální/Rozumové a Spirituální/Duchovní a jak se s nimi dá pracovat. Uznávám holistický/celostní přístup. Jak žít zdravě a spokojeně-ve  flow, prostě jak se o sebe starat (self care) ve 21. století.

Jak říká oblíbenec mého muže - Jim Rohn: “Starejte se o své tělo”-je to jediné misto, kde můžete žít.

Jsem instruktorka a lektorka spousty pohybových aktivit (Pilates, Yogy, Aerial fitness, TRX, DNS, NKT, TPT a spousty dalších) studovala jsem fyzioterapii, “tělák”, biologii, práci s myslí, dechem , fascie a jizvy a spousty dalších věcí, které různě kombinuji v propojení Body&Mind. Uznávám principy Biotensegrity-vše v těle je propojené a vše se navzájem ovlivňuje.

Nejsem perfektní a nevím vše, ale jsem jako houba-snažím se nasávat nové poznatky, baví mě se pořád učit a pracovat na sobě. Budu se vám snažit poradit jak nelépe umím podle mého vědomí, svědomí a na základě zkušeností-hawk.

a jak to všechno začalo...

Narodila jsem se jako Lenka Svobodová a ta svoboda mě provází od dětství. Jako hyperaktivní dítě jsem měla spousty kroužků a aktivit.

Následoval sportovní gympl, fyzio a  “tělák” na Fakultě Sportovních studií, kde jsme hned po promoci začala učit. Zůstala jsem skoro 7 let, do toho učila, školila v ČR i zahraničí, ale pořád to nebylo ono...

V roce 2010 jsem sebrala odvahu a poslala svůj životopis do Dubaje-dle slov kamarádky letušky ráje na zemi. Nabídli mi práci v luxusním resortu na Maledivách, kam jsem odjela-a tím se vše změnilo.

Zjistila jsem že se dá dělat co mě baví a nemusím být na jednom místě, seznámila se s manželem a začala učit pro resorty, studia, hotely, privátní klienty -žít a pracovat po celém světě, dělat co mě baví a dává mi smysl.

Nikdo neuměl pořádně vyslovit Lenka-byla jsem buď “Linka, nebo Lanka, nebo něco podobného, takže jsem začala používat své 2-hé jméno Elle-ono stačí L. a máte hned výslovnost”)

když začala pandemie....

Fungovalo to skvěle-2-3x za rok Emiráty{1-3měsíce}, 1x za rok resort, v létě klienti po Evropě- měla jsem svobodu a byla spokojená, jak vše funguje, jenže začala Corona... Z Emirátů jsem odletěla předposledním letadlem do Prahy, za manželem, ani na náš dům u moře už jsem se nedostala…nikdo neveděl, co bude.

V dubnu 2020 jsem začala učit online pro studio v Abu Dhabi - trvalo, než jsme si na sebe s technikou zvykly, postupně se přidávali on-line klienti a pak jsem v létě mohla za manželem, k moři, naplánovala cestování a buch-na podzim se zase vše zhoršilo, časové posuny, žádná jistota tréninku a hlavně žádná vidina, že se to zlepší.

Do teď (květen 2021) nikdo pořádně neví kdy a jestli se vrátí zpátky “k  normálu”, ta nejistota a  nemožnost plánování budoucnosti=nic moc pro mě ...  Co jsem si ale neuvědomila je, že díky tomu jsem se naučila učit on-line-privátní ale i skupinové lekce.  Už mě neděsí Live na Instagramu (ikdyž to spadne, nebo se lekce neuloží), ZOOM je super a vlastně se mi líbí učit on-line-ušetří mi to spoustu času cestováním, přenášením vybavení, chystání jídla, oblečení apod.

Zvládla jsem pár kurzů, workshopů, naučila jsem se něco nového a měla čas na věci, které jsem odkládala na až…

 a dnes

Dnes po spoustě kurzů, zkušeností a hlavně vlastní praxe jsou mi více jasné souvislosti spojení Body&Mind, ikdyž je pořád co se učit. Věda jde neskutečně rychle dopředu, takže to co jsem já studovala ve 2004 je už dnes zastaralé a být “in”je neustálá práce na sobě a nekonečné studium.

Díky tomu mám velký přehled a znalosti z fitness, wellness, anatomie, fyziologie, biomechaniky, které souvisí s nastavením mysli, správným dýcháním a nastavením těla, reakcí na stress, spánkovými návyky a můžu program přizpůsobit klientovi na míru, protože každý jsme unikát a každému funguje něco jiného.

V privátních hodinách je to o individuálních potřebách klientů, ale video kurzy nabízí možnost si “namixovat” vlastní program, který vám bude vyhovovat.

Můj koncept je naučit vás, jak se o sebe starat po fyzické a psychické stránce, aby jste sami věděli, co vám vyhovuje, dát vám návod, ale jestli jej budete dodržovat je už na vás.

"Lide nekupují, co děláte, ale proč to děláte". Simon Sinek

Moje proč je, učit klienty že život vyžaduje pohyb a pohyb je život.

 co vám mohu nabídnout

Pokud chcete změnit/uvolnit své tělo, musíte pracovat i se svou myslí (a opačně). Ráda s vámi budu sdílet své náhledy různých forem, na základě vašich přání a potřeb vám pomůžu najít holistickou formu fitness a wellness, která bude nejvhodnější pro vás selfcare 21. století.

Ať už to jde o postavení vašeho těla, to, jak dýcháte, chodíte, sedíte, rehabilitaci po zranění, uvolnění stresu aby tělo a mysl byly přirozeně v rovnováze a vy mohli naplno využít váš potenciál.

V přírodě je vše v pohybu nic není statické, žádný linearní pohyb-spíše spirály, vlny, žádné pravé úhly, takže aby i vaše tělo mohlo správně fungovat musíme respektovat přirozené zakřivení páteře, váš rozsah pohybu, nepřetahovat vazy, nepřeťěžovat zkrácené svaly apod.

 

věděli jste, že:

*pokud se vazy jednou natáhnou, tak už se "nesmrsknou" zpátky-obzvláště SI (sacroiliacální) spojení (nejsme žvýkačka, ani guma)

*že vaše dýchání je o  spojení bránice a svalů beder a kýčlí {illiacus a psoas}, že pokud jsou vaše pomocné dýchací svaly zkrácené-nedochází vlivem nesprávné funkce bránice k nitrobřišnímu tlaku potřebnému k masáži vnitřních orgánů (vylučovací funkce) atd.

* jen 4% bolestí zad pochází z poškození meziobratlových plotének, 96% jsou jiné důvody

 

JSTE ODHODLANÍ ZAČÍT?!

Mrkněte na nabídku, nebo mě kontaktujte